Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Odkazy

Na této stránce najdete odkazy na jiné weby, které mají souvislost s přírodou města Ostravy a jeho okolí.


Český svaz ochránců přírody

logo čsop


Stránka celonárodní organizace sdružující lidi snažící se pomoci naší přírodě. Svaz má pobočky také v Ostravě i celém Moravskoslezském kraji. Na stránkách se můžete dozvědět spoustu užitečných informací, jako například seznam kritických míst pro migraci obojživelníků a mnoho dalšího.


OVAtrip.cz

ovatrip


Stránka, kde můžete najít tip na víkendovou procházku ve formě komentovaných prohlídek v Ostravě a jejím okolí a odkazy na tyto akce.


OZO Ostrava

logo ozo!!!


Stránka firmy OZO Ostrava, kde se dozvíte, do které popelnice patří který kousek vašich odpadků a spoustu jiných užitečných informací o sběru, třídění a zpracování odpadu na území města Ostravy.


Záchranná stanice Bartošovice


Členská stanice Národní sítě záchranných stanic v ČR. Stanice zajišťuje péči o handicapované volně žijící živočichy. Na jejich stránkách se nedozvíte pouze o jejich činnosti, ale také zde najdete popsaný postup, jak reagovat při nalezení zraněného volně žijícího zvířete a kontakty pro nahlášení vašeho nálezu.


Zoologická zahrada Ostrava

zoo ostrava


Kde najít v městě více přírody než v zoologické zahradě? ZOO Ostrava je od roku 1951, kdy byla oficiálně otevřená, místem odpočinku mnoha Ostravanů. Za dobu její působnosti však získala také své nezaměnitelné místo ve vzdělávání a ochraně přírody. Nebojte se navštívit zoologickou zahradu ani v zimním období, vedle netradičního pohledu na zvířata můžete navštívit také některou z přednášek, nebo speciální prohlídky skleníků.