Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Pozemkové spolky – návrat přírody do míst, kam patří

0

Chcete pomoci i VY? Můžete, více na konci příspěvku!

Víte, co jsou pozemkové spolky a co dělají? Chcete se dozvědět více o kampani „Místo pro přírodu“? Jste tady správně. Tedy tento příspěvek Vás pouze nasměruje a ukáže cestu, jak můžete pomoc zachránit kousky přírody v naší zemi.

Pozemkové spolky

modrásci

Pozemkové spolky jsou dobrovolné, nestátní, neziskové organizace, které chrání cenné přírodní lokality. Způsobem ochrany je jejich snaha o správné obhospodařovávání těchto pozemků. To zajišťují vlastnictvím těchto pozemků, dlouhodobými smlouvami a spolupráci s majiteli, nebo ziskem užívacích práv k těmto lokalitám. Pozemkové spolky navazují na násilně přerušenou tradici prvorepublikových okrašlovacích spolků. Hnutí pozemkových spolků je celosvětové a vzniklo před více než sto lety v Anglii. U nás jsou zakládány od poloviny 90. let minulého století.

Kampaň „Místo pro přírodu

Český svaz ochránců přírody zachraňuje ohrožené přírodní lokality v rámci kampaně „Místo pro přírodu.“ Cílem této kampaně je ohrožená místa vykupovat a trvale o ně pečovat. Jedná se zejména o výkup ohrožených lokalit, kterým hrozí akutní nebezpečí. Mezi taková nebezpečí patří vykácení lesa, odvodnění mokřadu nebo rozorání květnatých luk. Pomocí činnosti pozemkových spolků potom Český svaz ochránců přírody zajišťuje těmto pozemkům vhodnou péči.

mlok
Více si o této kampani můžete přečíst na stránkách www.mistoproprirodu.cz.

Nebo můžete přímo poslat peníze na na konto Místa pro přírodu: 9999922/0800.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *